Mesterkurzusok

Mesterkurzusok világhírű mestertanárokkal

Mesterkurzusok, 2024

Az egyéni mesterkurzusok mellett kamarazenei és zenekari munka biztosítja a szakmai fejlődést. Az Akadémia helyszíne Debrecen kiemelt turisztikai területén, a Nagyerdő szomszédságában, az Egyetemváros területén található. A tábor végén oklevelet adunk a kurzusok teljesítéséről és a szerzett kreditekről.

Résztvevők száma

A kurzusok létszáma minimum 5, maximum 10 fő.
10 fő feletti jelentkezést kizárólag a kurzust tartó tanár engedélyével áll módunkban elfogadni.

JELENTKEZZ MOST
MESTERKURZUSOKRA ÉS A VILÁGZENEKARBA!

Korhatár: 16 éves kortól.
Jelentkezhetnek fiatal zeneművészek, zeneművészeti egyetemek, karok és intézetek hallgatói, szakközépiskolák növendékei.
Jelentkezési határidő: 2024. május 31.
Értesítés a jelentkezés elfogadásáról: 2024. június 15.

JELENTKEZÉSI LAP

Korcsolán Orsolya (Ausztria)

HEGEDŰ | 2024. Július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Korcsolán Orsolya hegedűművész az Anna Rothschild Ensemble Wien koncertmestere, szólistaként lemezfelvételeit a közelmúltban a Deutsche Grammophon, a Világ egyik legrangosabb komolyzenei kiadója, valamint a Naxos America és a London Filharmonikus Zenekar jelentette meg. A Scene magazin szerint hegedűjátéka „szívszorítóan gyönyörű”, a Pizzicato szerint őt hallgatni „hihetetlen élmény”, a Creschendo Magazine kritikusai „érzelemmel teli” előadásmódját méltatják.

Kamarazenészkét partnerei között találjuk a Grammy-díjra jelölt David Krakauer klarinétművészt, az ugyancsak Grammy jelölt és Echo-díj nyertes Avi Avital mandolinművészt. Fellép olyan világhírű karmesterek koncertmestereként mint Zubin Mehta, Michael Tilson Thomas és Christoph Eschenbach.

12 éves korától a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Perényi Eszter és Kapás Géza növendéke Budapesten, ahol kitüntetéssel vehette át diplomáját. Tanulmányait New Yorkban folytatta, ahol a ‘Juilliard School’-on, Dorothy DeLay és Itzhak Perlman osztályában szerezte meg második mesterdiplomáját. New Yorkban a Dorothy DeLay és a Cornelius Vander Starr díjak nyertese.
A Bécsben élő művész hangversenyei és nemzetközi mesterkurzusai mellett a császárváros szívében működő "Musikschule in Wien im Palais Palffy" megálmodója és igazgatója, valamint számos európai fesztivál nagykövete és rezidens művésze. Info: saját honlap

Oláh Vilmos

HEGEDŰ | 2024. július 8-12.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Szólistaként öt földrészen játszott. A számos fesztivál és zenei főváros mellett olyan különleges helyeken képviselte a magyar kultúrát, mint Kuba, Vietnám, Katar, Thaiföld, Libanon, Kína és Tajvan. Vendégprofesszorként kurzusokat vezetett Peking, Tajpej, Havanna, Saigon, Hanoi, Bangkok, Delhi, Kalkutta és Montana zenei intézményeiben.

Koncertmesterként 1990-től kezdve tevékenykedik. Vezette a Magyar Állami Operaház, a Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar és a MÁV Szimfonikus Zenekar együtteseit. Ezen kívül a Budapesti Vonósokat, a Magyar Állami Operaház Failoni Kamarazenekarát és a Camerata Transsylvanicát is. 2005-ben csatlakozott a Liszt-díjas Auer Vonósnégyeshez. Számtalan hazai és külföldi koncert mellett lemezre vették Lajtha László 10 kvartettjét és zongora-kamarazenéjét is. 2010 óta a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarát és a Siam Filharmonikus Zenekart első koncertmesterként irányítja.

Professzorai és mentorai: Yehudi Menuhin, Isaac Stern, Ruggiero Ricci, Zsigmondy Dénes, Fenyves Loránd, Varga Tibor, Dénes László, Vásáry Tamás, Eötvös Péter, José Cura, Yuri Simonov, Riccardo Frizza, Kovács János, Fischer Ádám, Kovács Dénes

Díjak:

Koncz János Hegedűverseny 1986, 1. díj

Koncz János Hegedűverseny 1989, 1. díj

Mozarteum Summer Academy Salzburg 1991, 1. díj

Koncz János Hegedűverseny 1992, 1. díj

Pacem in Terris International Music Competition Bayreuth 1992, 1. díj

Grand Luc Adolph Violin Competition Luxemburg 1995, 1. díj

Weiner Leó Kamarazene Verseny Budapest 2000, 1. díj (Vonóstrió)

Weiner Leó Kamarazene Verseny Budapest 2000, 1. díj (Szonáta)

 

Oktatói tevékenység

1999-2001 Mahidol Egyetem (Thaiföld) hegedűprofesszora

2002-2004 Dénes Nemzetközi Zeneakadémia (Bangkok), művészeti vezetője

2007- mesterkurzusok vendégprofesszoraként: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem Zene Tanszék, Budapesti Bartók Konzervatórium, Békéscsabai és Debreceni Konzervatórium, Saigoni, Hanoi és Szöuli Egyetem, Pekingi Központi Konzervatórium, Sanghaj, Tokió, Bangkok, Taipei, Kolkata, Mumbai, New York, San Francisco, Los Angeles, Havanna, Buenos Aires.

2019-ben a JASTA-nak (Japán Vonós tanárok Szövetsége), az ADMA (Association de Musique Asie) és a TMEA (Thaiföldi Zeneoktatók Szövetsége) is tiszteletbeli tagjává választotta.

2021-ben kurátorként létrehozta a Mesterhegedűt a Ringnek Alapítványt Fischer Ádámmal, Vásáry Tamással, Jose Curaval a fiatal tehetséges zenészek támogatására.

 

Díjak, elismerések:

Lajtha-díj, 2010

Dohnányi-díj, 2013

Liszt Ferenc-díj, 2018

Emmy-díj, 2018

Máltai lovag, 2020

Thomastik-Infeld Artist 2022

Zs. Szabó Mária

HEGEDŰ | 2024. Július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Hegedűművész diplomáját Kovács Dénes növendékeként szerezte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Tanulmányait neves professzorok irányításával végezte. Részt vett Végh Sándor mesterkurzusain, valamint a LaSalle Vonósnégyes németországi kamarazene kurzusán. Különböző együttesek vezetője volt, mint pl. a Budapesti Vonósok, Danubius Vonósnégyes. 1985 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és 1998 óta a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar hegedűtanára is. Szólistaként és kamaramuzsikusként fellépett Európa szinte valamennyi országában.

Ludmány Dénes

MÉLYHEGEDŰ | 2024. Július 8-12.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Ludmány Dénes a Liszt Ferenc Zeneakadémián Nagy Sándor, majd a Salzburgi Mozarteumban Thomas Riebl és Veronika Hagen növendéke volt. Volt a Müncheni Filharmonikus Zenekar ösztöndíjasa, a Camerata Salzburg brácsása, ahol olyan nevekkel dolgozott együtt mint Zubin Mehta, Lorin Maazel, Roger Norrington, Leonidas Kavakos, vagy Emmanuel Ax. 2007-2011-ig a spanyol Quiroga vonósnégyes tagja volt. Hazatérését követően 2012-ben a Magyar Állami Operaház brácsa szólamvezetője, majd 2018-tól a Nemzeti Filharmonikusok tagja és a Szigeti vonósnégyes brácsása,  ebben az együttesben gyakorolja a kamarazenélés legmagasabb szintű és legösszetettebb formáját koncertek és kurzusok formájában itthon és külföldön egyaránt. Zenei személyiségére, tanárai mellett legnagyobb hatással Rainer Schmidt (Hagen Quartett), Hatto Beyerle (Alban Berg Quartett), Keller András és Takács-Nagy Gábor voltak és vannak. A Debreceni Egyetem brácsatanára, és a Zeneakadémia kamarazene tanszékének oktatója.

Tomasz Lisieczki (Lengyelország)

GORDONKA | 2024. Július

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Kántor Balázs

GORDONKA | 2024. Július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Sertés Dóra

FUVOLA | 2024. Július 8-12.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Szatmári Zsolt

KLARINÉT | 2024. Július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

1991-ben végzett Kovács Béla növendékeként a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. 1991-ben került a Magyar Állami Operaház zenekarába, mint ösztöndíjas I. klarinétos. 1992-től 2000-ig a Budapesti Fesztiválzenekar szólamvezetője. 1993-tól a Zeneakadémia tanára. 2000-től a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólamvezetője, majd szólistája. Országos és nemzetközi versenyek nyertese. 2002-ben „Az Év Művésze”-díj kitüntetettje.

ifj. Duffek Mihály

FAGOTT | 2024. Július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

A Debrecenben született művész 1995-ben kezdett fagottozni a Simonffy Emil Zeneiskolában Tóth József irányításával. 1999-2003-ig a Zeneművészeti Kar jogelőd intézményének előkészítős hallgatója, továbbra is Tóth József tanítványaként. 2003-ban nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, ahol tanára Lakatos György mellett 2006-tól Keszler György is. 2008-ban diplomázott, ugyanebben az évben tett sikeres felvételit a Zeneakadémia Doktoriskolájába és az Universität für Musik und darstellende Kunst Wien intézménybe, ahol tanára Richard Galler volt. Számos hazai és nemzetközi versenyen nyert első díjat és különdíjat, legutóbb Chieri-ben (Olaszország) lett harmadik. Szólistaként játszott a Szatmárnémeti „Dinu Lipatti” Szimfonikus Zenekarral a düsseldorfi Tonhalléban és Szatmárnémetiben. Szólóestek fellépője Spanyolországban, Németországban, az USA-ban és Magyarországon egyaránt. 2009-től a Budapesti Fesztiválzenekar kisegítő fagottosa, a zenekar által rendezett 2009-es Végh Sándor verseny egyik győztese, melynek következményeképpen a 2010-11-es évadban a zenekar szólistájaként kap fellépési lehetőséget.

A Magyar Fagottos Társaság 2001-ben az ifj. Hara László díjjal tüntette ki.

Puskás Levente

SZAXOFON | 2024. Július 14-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Klarinét- és szaxofonművész, 1998-ban szerzett klarinétművészi diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, majd 2001-2004 között a párizsi Conservatoire-on folytatott tanulmányokat, 2006-ban a Conservatoire National de Musique et de Dance de Montreuil főiskolán szerzett szaxofontanári diplomát. Nemzetközi versenyek díjazottja szólistaként és kamaraművészként egyaránt. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, valamint a budapesti Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola szaxofontanára, a Budapest Saxophone Quartet altszaxofonosa. 2014-ben szerzett doktori címet a besztercebányai Művészeti Akadémián. Oktatói tevékenységét 2008-ban és 2010-ben Artisjus tanári díjjal jutalmazták.

Kiss József (Németország)

OBOA | 2024. Július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

KISS JÓZSEF oboaművész a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végzett Pongrácz Péter növendékeként, 1986-ban, s immár több mint két évtizede az intézmény tanára. "Bronz Medaille"-t nyert az 1984-es Touloni Nemzetközi Oboaversenyen, Nagydíjat a Magyar Rádió Országos Fafúvósversenyén. Csaknem tíz évig volt a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának első oboistája, 1992-től 2009-ig pedig a Nemzeti Filharmonikusoknál töltötte be ugyanezt a posztot. 1998-ban és 2001-ben a Nemzeti Filharmonikus Zenekarban az „Év Művésze".

1997 óta a tokiói Musashino Akademia Musicae vendégprofesszora. Tagja volt a Budapesti Fúvósegyüttesnek és az Új Budapesti Fúvósötösnek. 2005-ben Liszt-díjjal tüntették ki. 2010-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen docense, jelenleg a Hochschule für Musik Detmold professzora. Több szóló és kamarazenei felvételt készített a Naxos és a Hungaroton számára. Rendszeresen fellép a Camerata Salzburggal.

Horváth Bence

TROMBITA | 2024. Július 11-15.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető
Felsőfokú zenei tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte. Posztgraduális képzés keretében két évig a németországi Karlsruhe-i Főiskolán folytatott tanulmányokat Prof. Reinhold Friedrich növendékeként. Doktori fokozatot 2006-ban szerzett. Tanulmányai alatt több hazai és külföldi versenyen ért el helyezést. 1999 óta a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólótrombitása. Többször is elnyerte a Fischer Annie előadóművészi ösztöndíjat és az Artisjus díját is. 2009-ben a Fesztiválzenekar Végh Sándor-versenyének egyik győztese. 2008 óta a DE Zeneművészeti Kar docense.

Wim Van Hasselt - Hollandia

TROMBITA | 2024. Július11-15.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Kovalcsik András

KÜRT | 2024. Július 8-12.

Mesterkurzusok, 2024
Információk

Diplomáit a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, majd a Debreceni Egyetem Konzervatóriumában, doktori fokozatát 2014-ben a Besztercebányai Zeneművészeti Egyetemen szerezte. Alapító tagja az Óbudai Danubia Zenekarnak, valamint az Ewald Rézfúvós Kvintettnek. 1998-tól 2017-ig a Magyar Állami Operaház tagja, 1998-tól az Intermoduláció Kamaraegyüttes, 2005-től az UMZE tagja. 2008-tól a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar kürttanára. Jelenleg a rézfúvós-ütős tanszék vezetője, egyetemi docens. 2018 szeptemberében tanítványaival megalapította a Debreceni Kürtegyüttest. 2003-tól rendszeresen tart kurzusokat belföldön és külföldön egyaránt, valamint zsűritagja, elnöke az országos rézfúvós zenei találkozóknak, versenyeknek.

Számos díjat nyert az Ewald Rézfúvós Kvintett tagjaként: 1998. – Narbonne: I. díj, különdíj 1999. – Moers: III. díj, 1999./ 2001. – München: II. díj / I. díj, – Passau: II. díj, 2000. – Bréma: I. díj, – Dél-Korea, Jeju: I. díj, különdíj, 2001. – USA, Athens: II. díj, – München: I. díj, 2000., 2003., 2005. – Artisjus Díj, 2002. – Liszt Ferenc Díj, 2005. – Gramofon Díj, 2008. – Príma Junior díj.

Lemezek, felvételek (válogatás): 1999. – Westdeutsche Rundfunk, 2001. – “Chamber Music” (Grammy Records), 2003. – Mitteldeutsche Rundfunk, – Bayerische Rundfunk, – “Popular Music” (Allegro Thaler), 2005. – Bellon Rézfúvós Kvintettek (Hungaroton), 2006. – Ramsöe Kvartettek (Hungaroton), 2007. – Pezel & Reiche: Toronyszonáták (Hungaroton), 2008. – J. H. Schein: Chamber Music for Brass (Hungaroton), 2009. – “Popular Music 2.” (Ewald Brass).

Különböző együttesek tagjaként fellépett a világ számos országában: USA (Carnegie Hall), Franciaország (Louvre), Anglia (Wallace Collection), Ausztria (Mozart Akademie), Oroszország (Filharmónia), Skócia, Spanyolország, Benelux Államok, Svájc, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Horvátország, Németország, Svédország, Olaszország, Kína, Dél-Korea, Tajvan, Japán, Marokkó, stb.

Giovanni Bertolazzi

ZONGORA | 2024. július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

2021-ben Giovanni Bertolazzi második helyezett lett a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyen, ahol további öt különdíjat is nyert.

Alapfokú diplomáját a velencei Benedetto Marcello Konzervatóriumban szerezte meg, Epifanio Comis növendékeként folytatja zongoratanulmányait a cataniai Vincenzo Bellini Állami Zenei Intézetnél, ahol mesterfokú diplomáját is megszerezte kiemelt dicsérettel.

Tanulmányai alatt számos mesterkurzuson is részt vett, melyeket olyan kiváló zongoraművészek és zenepedagógusok tartottak, mint Lily Dorfman, Joaquín Achúcarro, Matti Raekallio, Boris Berezovsky, Stephen Kovacevich and Jean-Efflam Bavouzet.

Több mint 40 díj nyertese, elnyerte többek között az ochsenhauseni Siegfried Weishaupt Zongoraverseny első díját (2017), a nápolyi Sigismund Thalberg Nemzetközi Zongoraverseny első díját (2018), valamint a bolzanói Ferruccio Busoni Nemzetközi Zongoraverseny negyedik díját (2019). 2019 júniusában elnyerte a milánói Zongoravirtuózok Alkan Díját.

2020 januárja óta Giovannit a „Musica con le Ali” Kulturális Társaság támogatja.

2022 júliusában a Verbier Fesztiválon elnyerte a fesztivál akadémiájától a Tabor Alapítvány Díját (Svájc).

Számos neves helyszínen fellépett, többek között a sacile-i Fazioli Koncertteremben, a firenzei Pitti-palotában, a palermói Politeama Garibaldi Színházban, a cataniai Bellini Színházban, a Milánói Konzervatórium Verdi termében, a római Quirinalepalotában, a budapesti Zeneakadémián és a Liszt Ferenc Emlékmúzeumban, az ochsenhauseni Landesmusikakademie-ben, a tallinni Kadrioru Művészeti Múzeumban, a londoni Steinway Zongorateremben, valamint az Eglise de Verbier-ben.

Olyan rangos zenei intézmények és rendezvények vendége volt már, mint a veronai Filharmonikus Akadémia, a padovai és a firenzei Amici della Musica, a Bolognai Fesztivál, a máltai Victoria Nemzetközi Művészeti Fesztivál, a tallinni Alion Balti Zenei Fesztivál, a Verbier Fesztivál, a debreceni Kocsis Zoltán Fesztivál és a budapesti Cziffra Fesztivál, ahol meghívást kapott egy Beethovennek és Lisztnek szentelt műsor felvételére a Bartók Rádió számára.

Pályafutásának fontosabb közreműködései közül kiemelendő a szereplése a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral (Vajda Gergely vezényletével), a Teatro La Fenice Zenekarral (Maurizio Dini Ciacci vezényletével), valamint a Szicíliai Szimfonikus Zenekarral (Daniel Smith vezényletével).

Első nyilvános bemutatója alkalmával koncertet adott a világ leghosszabb koncertzongoráján, a Borgato Grand-Prix 333-on (3,33 m hosszú).

2022 áprilisában a Borgato Gyűjtemény gondozásában vadonatúj CD-je jelent meg, melyet teljes egészében Lisztnek szentelt. Ez a lemez, melyet egy Borgato Grand-Prix 333-mas koncertzongorával rögzítettek, elnyerte a "Szuperszónikus Pizzicato Díj"-at, amely a luxemburgi Pizzicato magazin elismerése. Az albumot az olasz Rivista MUSICA „5 Stars” díjjal jutalmazta, és jelölték a 2023-as ICMA (International Classical Music Awards) díjra.

Duffek Mihály

ZONGORA | 2023. július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

A Nyári Akadémia alapító igazgatója. Tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte Zempléni Kornél zongoraművész osztályában. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar korábbi dékánja, a Zongora Tanszék vezetője. A hazai és a nemzetközi hangversenyélet szereplője szólistaként, kamaraművészként, kóruskísérőként. Rendszeresen oktat külföldi hallgatókat, mesterkurzusokat tart itthon és külföldön. Hazai és nemzetközi zongoraversenyek zsűritagja. 2008-ban Csokonai díjjal, 2017-ben a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki, 2018-ban pedig elnyerte a Debrecen Díszpolgára címet.

Farkas Gábor

ZONGORA | 2023. július 12-16.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Farkas Gábor generációjának egyik legkiemelkedőbb zongoristája, a romantikus repertoár széles körben elismert interpretátora, a világ legjelentősebb zenei fesztiváljainak és koncerttermeinek állandó meghívottja. Több rangos nemzetközi verseny győztese (Baden bei Wien, Karlstad, Budapest, Weimar). Napjainkra immár számos szólólemeze látott napvilágot a Warner Music Hungary, a Hungaroton, a Toccata Classics London, valamint a Steinway & Sons Records gondozásában. Kiváló tehetségét és eddigi pályafutását a magyar állam Liszt és Junior Prima díjjal ismerte el, valamint egyben Steinway Artist is, és az Aoyama Music Award birtokosa. Négy évig a Tokyo College of Music (Japán) professzora volt, ma a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője.

Alejandro Coello Calvo (Németország)

ÜTŐHANGSZER | 2024. Július

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Szabó István

ÜTŐHANGSZER | 2024. Július

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

1984-2003 között a Debreceni Filharmonikus Zenekar tagja volt. 1993-tól a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán tanít. 2005-től 2018-ig a Rézfúvós és Ütőhangszeres Tanszék vezetője. 2007-től tanít a besztercebányai Jana Levoslava Bella Konzervatóriumban és a Zeneakadémián. Nemzetközi zsűrik tagja, növendékei országos és nemzetközi versenyek nyertesei és helyezettjei. Doktori (DLA) minősítését 2011-ben szerezte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.

Bátori Éva

ÉNEK | 2024. Július 8-12.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Bátori Éva – Érdemes és Kiváló művész kitüntetés birtokosa, Makón születet, diplomáját a Budapesti Zeneakadémián szerezte majd a Bécsi Staatsoper Studiójában fejezték be képzését. Innen Németországba kerülve a Fiordiligitől az Aidáig, Kölntől Párizsig jutva, majd Toscaként debütálva az USA.ban, valamint nagy sikerrel énekelt többek között a New York-i Awery Fischer Hallban is . Vagy egy tucatszor járt Japánban és Kínában. Külföldön töltött évei alatt olyan művészekkel dolgozott, mint A. Kraussal, P. Konwitsnyel, vagy C. Abbado Hazatérve pedig Marton Éva, Vidnyánszky Attilla és Kocsis Zoltán partnereként jeleskedhetett. Jelenleg R. Strauss és a kuriózum operák, mint Sostakovits Ladyje vagy Reimann Goneriljeként tartják számon.
Énekpedagógiai munkássága elismert. Számos mesterkurzust tartott itthon és külföldön. Tíz évet tanított a Budapesti Színház- és Filmművészeti egyetemen énekmesterként, négy évet a Szegedi Tudomány Egyetemen (BBMK), öt évet Bécsben docensként, 2013-től a Magyar Állami Operaház kinevezett énekmestere. Jelenleg a Debreceni Tudomány Egyetem Zeneművészeti Karának ének tanszékvezetője, a Semmelweis egyetem Hang-, beszéd-, és nyelésterápiai Tanszék óraadó tanára a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem végzős doktorandusza.
2015-től az YMSA keretén belül megalakult Petrovics Énekversenyt alapítója

Dezső Virág (Hollandia)

A mozdulat zeneisége | 2023. július 13-20.

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Jelenleg Hollandiában élő aktív előadóművész ötvözi a modern mime, tánc, instant kompozíció és zene világát. Az amszterdami zeneakadémia tanára, a nagy múltú Moving Academy for Performing Arts - MAPA Amsterdam - művészeti vezetője. Mindemellett zeneszínházi produkciókat alkot gyermekek számára, melyek sajátos, absztrakt módon ötvözik a klasszikus zene, mozdulat és teatralitás világát. „A mozdulat zeneisége – színpadi mozgás” – előadói tréning oktatója, amely az amszterdami zeneakadémia kedvelt tantárgya. Segítségével tanítványai eredményesen fejlesztik színpadi megjelenésüket, mozgással segítve a klasszikus zene előadását. A kurzus minden egyéni mesterkurzuson résztvevő hallgató számára nyitott és szabadon látogatható. www.musicalityofmovement.com

JELENTKEZZ MOST
MESTERKURZUSOKRA ÉS A VILÁGZENEKARBA!

Korhatár: 16 éves kortól.
Jelentkezhetnek fiatal zeneművészek, zeneművészeti egyetemek, karok és intézetek hallgatói, szakközépiskolák növendékei.
Jelentkezési határidő: 2024. május 31.
Értesítés a jelentkezés elfogadásáról: 2024. június 15.

JELENTKEZÉSI LAP

A mesterkurzusokon közreműködő zongoraművészek

Boda Balázs

Hegedű

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető
Zongoraművész,- tanár diplomáját a Zeneművészeti Karon szerezte, ahol 2003- tól korrepetició és zongora kötelező tárgyak tanára. Emellett a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában is folytatott zongorakísérői tevékenységet 2004- 2009-ig. Tanulmányai alatt az Országos Főiskolai Chopin Zongoraverseny III. díját nyerte el 1999-ben. Diplomájának megszerzése után további tanulmányokat folytatott Grazban 2001-02. Szólistaként és zongorakísérőként gyakran szerepel a város és a környék hangversenypódiumain.

Böszörményi Judit

Oboa

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Felsőfokú zenei tanulmányait Debrecenben végezte, majd a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen zongorakísérő, korrepetitor tanár végzettséget szerzett. A Zeneművészeti Karon 1984. óta tevékenykedik elsősorban zongorakísérőként, emellett zongora kötelező tárgy tanára is. A Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában 1986-89 között, majd 2002. óta korrepetitori tevékenységet folytat. Zongorakísérőként hazai és nemzetközi versenyek, fesztiválok, intenzív mesterkurzusok, rádiós zenei versenyek résztvevője. Közreműködője volt kortárs szerzők műveiből készített CD felvételen, valamint több hangversenyen a Magyar Rádióban.

Kozma Dávid

Ének, mélyhegedű

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Zongoraművész-tanári diplomáját 2016-ban szerezte meg a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán, tanára Grünwald Béla volt. A 2020/21-es tanévben a Norvég Zeneakadémián folytatott tanulmányokat opera-korrepetitor szakon Boris Schafer osztályában. 2018-tól a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának korrepetitora, 2014 és 2020 között a debreceni és a nyíregyházi zeneművészeti szakgimnáziumokban látott el zongoratanári és korrepetitori feladatokat. 2014 és 2020 között a Csokonai Színház korrepetitora volt. Több országos és nemzetközi verseny helyezettje és különdíjasa. Kamarakoncertek, dalestek rendszeres közreműködője, illetve zenekari zenészként Európa több országában lépett már színpadra (a Kodály Filharmonikusokkal és az Oslói Operaház Zenekarával).

Mogyorósi Éva

Fuvola, kürt

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Zongoraművész,- tanár diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte. Szóló-, és kamaramuzsikusként egyaránt rendszeresen fellép. Országos és nemzetközi versenyek zongorakísérője. Szólistaként és korrepetitorként is több díj nyertese. A Magyar Rádió Márványtermében több hangversenyen működött közre. Szakközépiskolai tanár és korrepetítor volt Debrecenben és Nyíregyházán. 2010-ben Artisjus díjat kapott.

Richter Edit

Klarinét, fagott, harsona

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Felsőfokú zenei tanulmányait Debrecenben végezte, majd a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen zongorakísérő, korrepetitor tanár végzettséget szerzett. Oktatói tevékenységet a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában, a Zeneművészeti Karon folytat korrepetitorként. Négy alkalommal az Országos Középiskolai Mélyrézfúvós Verseny legjobb zongorakísérői különdíját kapta. A Balmazújvárosi Nemzetközi Trombitás Tábor korrepetitora. Rendszeres résztvevője a világi, orgonistaként az egyházi zenei életnek is, jótékonysági hangversenyek közreműködője, hangszeres-, és énekművészek kísérőjeként és zenekarok kisegítő tagjaként.

Sarkady Katalin

Hegedű, gordonka

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Felsőfokú tanulmányait Debrecenben végezte, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanult Kocsis Zoltán növendékeként. 1980-ban került a Magyar Állami Operaházhoz korrepetítorként, valamint a Zeneakadémiára az ének, cselló és rézfúvós tanszakokhoz. 1987-től zenekari művészként tevékenykedett a Kobayashi Ken-Ichiro vezette Állami Hangversenyzenekarnál. 2001 óta a Fischer Iván vezette Budapesti Fesztiválzenekar munkájában is részt vesz. Zenekari művészként megannyi jelentős CD-felvételen, turnén szerepelt, számos hazai és nemzetközi rendezvényen adott koncertet szóló- és kísérőprogramban. Különböző zenei kurzusokon dolgozott Svájcban, Finnországban, Ausztriában, Németországban, 10 éven keresztül a Bayreuth-i Zenei Fesztiválon, valamint több rangos hazai és nemzetközi rézfúvós versenyen is közreműködött.

Váradi Judit

Trombita, szaxofon

Mesterkurzusok, 2024
Ismertető

Felsőfokú tanulmányait Debrecenben végezte, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult, 2010-ben szerzett doktori fokozatot (PhD) a Jyväskylä-i Egyetemen (Finnország). Országos és nemzetközi szakmai versenyek zongorakísérője, rendszeresen közreműködik kórusok kísérőjeként és a Debreceni Filharmonikus Zenekar hangversenyein. 2000 óta a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar művészeti menedzsere.

JELENTKEZZ MOST
MESTERKURZUSOKRA ÉS A VILÁGZENEKARBA!

Korhatár: 16 éves kortól.
Jelentkezhetnek fiatal zeneművészek, zeneművészeti egyetemek, karok és intézetek hallgatói, szakközépiskolák növendékei.
Jelentkezési határidő: 2024. május 31.
Értesítés a jelentkezés elfogadásáról: 2024. június 15.

JELENTKEZÉSI LAP